Świetlicowe wieści

“Ratując jedno życie, ratujesz cały świat.”

We wrześniu w naszych świetlicach zostały przeprowadzone warsztaty udzielania pierwszej pomocy, w których aktywnie brali udział uczniowie pierwszych klas.
Podczas zajęć dzieci zapoznały się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, uczyły się bezpiecznego zachowania i odpowiedniego reagowania na miejscu wypadku, przy czym priorytetem naszych działań było zadbanie o własne bezpieczeństwo. Zwróciliśmy szczególną uwagę na łańcuch przeżycia i dokładnie przeanalizowaliśmy poszczególne etapy udzielania pierwszej pomocy.
W kolejnych miesiącach przeprowadzimy podobne warsztaty w starszych klasach. Natomiast w następnym semestrze powtórzymy zajęcia dla utrwalenia i wdrażania odpowiedniego postępowania w razie konieczności udzielenia komuś pierwszej pomocy.

Koordynator:
Patryk Kargul