AktualnościPrzedszkole

AKCJA CHARYTATYWNA – DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – PODARUJ UŚMIECH DZIECIOM W SZPITALACH

Już po raz dziewiąty Fundacja Mam Marzenie organizuje obchody Dnia Pluszowego Misia, święta ustanowionego na pamiątkę pewnego nieudanego polowania.

25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem                                          w waszyngtońskiej prasie. Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał TeddyBear, nawiązując do imienia prezydenta. Od 119 lat pluszowe misie cieszą się niesłabnącą miłością najmłodszych, służąc za pocieszycieli, przyjaciół, a czasem nawet za poduszki.

Wolontariusze Fundacji widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, od 9 lat przekazują małym pacjentom zabawki właśnie w wyjątkowym Dniu Pluszowego Misia.

Nasze przedszkole włączyło się do udziału w tej wyjątkowej akcji. Zbieraliśmy pluszaki, gry dla dzieci w wieku od 3 do 18 lat oraz artykuły plastyczne. Serdecznie dziękujemy Przedszkolakom, Rodzicom oraz Pracownikom Przedszkola nr 86 za udział w zbiórce. Zebrane zabawki zostały przekazane do wolontariuszy Fundacji Oddziału Lublin. Zachęcamy do śledzenia fotorelacji z wydarzenia na stronie internetowej Fundacji Mam Marzenie oraz w mediach społecznościowych.

Koordynatorzy:

mgr Małgorzata Chojnacka