Akademia z okazji Święta Niepodległości

W dniu 10 listopada 2017r. w hali widowisko – sportowej ZS nr 12 w Lublinie odbyła się akademia upamiętniająca 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość zgromadziła Rodziców, Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz Uczniów naszej szkoły. Miała charakter wyjątkowej lekcji historii, podczas której przywołane zostały wydarzenia oraz postaci, które przyczyniły się do odzyskania przez nasz kraj upragnionej wolności. Wzruszającą recytację uczniów klas 5c oraz 6c uświetnił występ chóru, który dał  koncert pieśni patriotycznych.

Akademia stała się niewątpliwie okazją do refleksji i zadumy nad losami naszej Ojczyzny, która  przebyła długą i żmudną drogę do niepodległości. W tym dniu społeczność szkolną obowiązywał strój galowy, który podkreślał wyjątkowy charakter tego wydarzenia.

Justyna  Semczuk