Wycieczka do Fabryki bombek w Nowej Dębie

26 X 2022 odbyła się wycieczka do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Uczniowie klasy 3D i 3F mogli obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych i zobaczyły jak powstają bombki. Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek w pierwszym etapie uczniowie zostali zapoznani z procesem dmuchania bombek a następnie z etapem ,,srebrzenia”, gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów. Potem udaliśmy się do najciekawszej sali ,,dekoratorni”. Tam powstają prawdziwe dzieła. Dzieci widziały jakimi etapami maluje i zdobi się bombkę. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Na pamiątkę pobytu każde dziecko otrzymało bombkę własnoręcznie zdobioną podczas warsztatów. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem dzieci ozdobią choinki własnoręcznie zrobioną bombką. To była naprawdę udana wycieczka.

Agnieszka Tokarska

Anna Marzec-Błasik