Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13 października w ZS nr 12 w Lublinie obchodziliśmy wyjątkową uroczystość. Świętowaliśmy jak co roku Dzień Edukacji Narodowej, jednak tym razem była to wyjątkowa akademia. Rok 2023 jest bowiem dla polskiej edukacji oraz całego środowiska oświatowego szczególnie istotny. 14 października minęło 250 lat od utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i zarazem w Europie państwowej centralnej władzy oświatowej.
Ten wyjątkowy dzień uczciliśmy akademią, w której wzięli udział uczniowie klas: 7b, 7c oraz 7d, których do występu na scenie przygotowała Pani Justyna Semczuk. Montaż słowno – muzyczny uświetnił występ chóru szkolnego, pod kierunkiem Pani Katarzyny Wiśniewskiej.
Naszą szkolną uroczystość zaszczycili swoją obecnością wyjątkowi goście: Pani Jadwiga Mach – Radna Rady Miasta Lublin oraz Przewodnicząca Komisji ds. Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, Pani Celina Stasiak – Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego/ Oddział Lublin, Ksiądz Kanonik Eugeniusz Zarębiński – proboszcz Parafii p/w św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lublinie oraz Pan Kamil Szwajgier – Przewodniczący Rady Rodziców ZS nr 12 w Lublinie.
Po części artystycznej Dyrektor ZS nr 12 Lublinie – Pan Lucjan Miciuk wręczył wyróżnionym nauczycielom i pracownikom administracji dyplomy oraz nagrody. Uroczystość przebiegała w serdecznej i ciepłej atmosferze. Zaproszeni goście skierowali wzruszające słowa pod adresem Kadry Pedagogicznej oraz pozostałych pracowników. Chór „śpiewająco” złożył wszystkim życzenia, a drobny poczęstunek od Rady Rodziców osłodził wszystkim tę wyjątkową uroczystość.

Justyna Semczuk