Akademia. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

1. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja świętowaliśmy wspólnie podczas szkolnej akademii. Była to doskonała okazja, by przypomnieć sobie, jak ważne znaczenie ma słowo Demokracja Wolność oraz utworzony jako pierwszy w Europie, a drugi na świecie dokument konstytucji.

Uczniowie klas 4 F oraz 5 E wystąpili przed publicznością szkolną. Młodzi aktorzy zaprezentowali najważniejsze wydarzenia, związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Występowi towarzyszył występ szkolnego chóru, który uroczyście zaśpiewał hymn państwowy, pieśń „Flagę”, „Hymn Konstytucji 3 Maja”, wieńcząc uroczystość utworem „Witaj, majowa jutrzenko”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, a Dyrekcji oraz Nauczycielom i Uczniom dziękujemy za przybycie.

Anna Jasińska