NAGRODY I STYPENDIA PREZYDENTA MIASTA LUBLIN DLA LAUREATÓW KONKURSÓW ARTYSTYCZNYCH

22 czerwca 2022 r. w  Zespole Szkół nr 13  w Lublinie odbyło się spotkanie samorządowych władz miasta Lublin z uczniami szkół podstawowych –  laureatami konkursów  artystycznych. W gronie nagrodzonych znalazły się  uczennice  naszej szkoły – Aleksandra   Brelik  (kl.5a),  Emilia Kosior  ( kl.7d), Julia Pastuszka (kl.8g), które  odebrały  gratulacje  i stypendia Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia w konkursach artystycznych. Zastępca Prezydenta Miasta Lublin – Pan  Mariusz Banach wraz z Dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania – Panią Ewą Dumkiewicz-Sprawką i  Panią Jadwigą  Mach – Przewodniczącą  Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Lublin,  wręczyli  laureatkom z naszej szkoły  nagrody książkowe i pamiątkowe  dyplomy. Słowa  uznania skierowano do Rodziców , Dyrekcji   i Nauczycieli-opiekunów prac konkursowych, wyrażając wdzięczność za wspieranie młodych talentów.

Wyróżnione uczennice rozwijają swoje pasje  w różnych dziedzinach artystycznych. Aleksandra Brelik jest laureatką Międzynarodowego Konkursu   INTERNATIONAL  CONTEST DIGI- FORM ART i wielu innych konkursów  artystycznych o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej i wojewódzkiej. Emilia Kosior zdobyła tytuł laureata w XXII  Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „ Stefan Kardynał Wyszyński-Prymas Tysiaclecia naszym Patronem”. Julia Pastuszka jest laureatką
XXI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej”.  Laureatki z ogromnym zaangażowaniem  rozwijają swoje uzdolnienia artystyczne. Zgodnie  twierdzą, że otrzymane wyróżnienia są potwierdzeniem ich  wytrwałej pracy , pielęgnowania  wartości  duchowych,  otwartości  na piękno i  dobro.

Gratulujemy sukcesów i życzymy nieustannego zapału  w realizacji zamierzeń. Niech spełnią  się  ambitne plany a wysiłek wkładany w zdobywanie wiedzy zaowocuje  dalszymi sukcesami.

Opiekun

Joanna Kowalczyk