A może spróbować swoich sportowych sił w Rugby?

Do tego zachęcały Naszych uczniów, reprezentantki kobiecej drużyny Rugby „Amazonki Budowlani Lublin”  wraz ze swoim  trenerem Robertem Ciechońskim.

Drużyna może pochwalić się swoimi osiągnięciami m.in. podczas mistrzostw Polski U16 w rugby 7  oraz powołaniami zawodniczek do reprezentacji Polski w kategorii U18.

Podczas spotkania uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą gry, doświadczyć jak wyglądają ćwiczenia przygotowujące do  właściwie wykonanej szarży,  czy spróbować jak technicznie wykonać wrzut piłki z wyniesieniem jednego ze swoich zawodników maksymalnie do góry.

Spotkanie było dla Nas szczególnie ciekawe i niezwykle miłe, zważywszy  na fakt, iż w składzie reprezentacji drużyny  Amazonek Budowalnych Lublin występują i odnoszą sukcesy Nasze absolwentki, które  z radością odwiedzają Naszą szkołę, zachęcając  i zapraszając wszystkich zainteresowanych na treningi.

Serdeczne dziękowania należą się Panu Kamilowi Stefaniakowi- za pomoc w organizacji i świetne prowadzenie spotkania. W imieniu uczniów, dziękuję również Pani Katarzynie Plewko, Pani Dorocie Górze, Panu Konradowie Figlowi, Panu Batłomiejowi Wiśniewskiemu oraz Panu Konradowi Radeckiemu za wsparcie i otwartość w realizacji projektów sportowych na rzecz uczniów.

Anna Tuczyńska
Psycholog szkolny