Aktualności podstawowa

Konferencja warsztatowa „Uczymy dzieci programowania”

21 lutego w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie odbyły się warsztaty z kodowania na dywanie i programowania robotów Ozobot. Dzięki zaangażowaniu Pana Rafała Mitkowskiego, Pani Anny Świć i Pana Mateusza Komana reprezentujących firmę Edu Sense uczniowie z czterech oddziałów zerówek oraz sześciu klas I-III  mieli niepowtarzalną okazję stoczyć pojedynek na kolory z małymi, acz inteligentnymi robotami. Pod z pozoru prostą „bitwą na barwy” skrywał się intensywny trening kompetencji informatycznych. Radości z projektowania komunikacji z Ozobotami nie było końca. I najważniejsze: osiągnięto porozumienie!

Dopełnieniem konferencji było szkolenie dla nauczycieli Zespołu Szkół nr 12 poprowadzone przez Panią Annę Świć i Pana Rafała Mitkowskiego. Ponad pięćdziesięciu pedagogów poznawało różne zastosowania Ozobotów w codziennej pracy z uczniami.

Serdeczne podziękowania składamy trenerom Edu Sense za fantastyczne warsztaty!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wydarzenie koordynowała Małgorzata Knopik – logopeda w ZS nr 12.