Aktualności podstawowaŚwietlicowe wieści

Poległo polskich żołnierzy

za Wolność naszą i sprawę.

Ja w Polskę, Mamo ,tak bardzo wierzę

i w świętość naszej sprawy.

Dziś idę walczyć, Mamo…

W dniu 14 listopada 2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna oparta była na motywie rozmowy Dziadka z Wnukiem – spaceru dziejowego od czasów utraty niepodległości przez Polskę po współczesność. W przedstawieniu poruszone były kwestie związane z  wolnością  naszej codzienności – wolnością osadzoną w tradycji naszych rodzin, relacjach szkolnych, świetlicowych. Wszyscy aktorzy w pełni utożsamili się z przesłaniem kilku najważniejszych scen traktujących o tym, że niewola zaczyna się od nietolerancji, izolacji, poniżania. Piękno symboli narodowych zostało przedstawione w układzie tanecznym w wstęgami biało czerwonymi oraz flagą i godłem Polski. Koniec przedstawienia uwieńczyła spontaniczna rozmowa odtwórcy głównej roli – Wnuczka Michała z publicznością. Na pytanie, dla kogo są puste cegły w Wielkim Pomniku Pamięci, jeden z widzów odpowiedział: ”Dla Mamy”. Ta odpowiedź jest dobrym potwierdzeniem przesłania akademii mówiącego, że patriotyzm zaczyna się w Rodzinie.

Przedstawienie było przedsięwzięciem Świetlików z klas IIIa, IIIb, IIIc, IIId, IIb. Dziękujemy Wam za trud przygotowań, poświęcony czas, ale także za  pełne utożsamienie się z odgrywanymi rolami oraz wiarę w autentyczność jej przesłania. Mamy nadzieję, że  wysiłek włożony w przygotowanie tego przedstawienia będzie ziarnem prawdziwej wolności, która zaprocentuje w Waszym przyszłym życiu.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za współpracę w przygotowaniu akademii.

Wychowawcy świetlicy szkolnej:

Izabela Wróbel