Aktualności podstawowa

W dniu 14.06.2018r. klasy II „c” i III „g” wybrały się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Najpierw zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. Dzieci mogły tutaj poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Różnorodność eksponatów zgromadzonych na kilku tysiącach metrów kwadratowych stwarza przestrzeń, w której każdy ma możliwość nie tylko dokonać odkrycia, ale również poczuć się jak prawdziwy naukowiec, pochylony nad szkłem i probówkami, w otoczeniu spektroskopów czy zestawów elektropneumatyki. Wszystkie eksponaty i urządzenia znajdujące się w Centrum Nauki Kopernik zgrupowane są w tematycznych galeriach takich jak: Świat Ruchu, Człowiek i Środowisko, Strefa Światła, Korzenie Cywilizacji i Re: Generacja. Oprócz tego w centrum funkcjonuje również Teatr Robotyczny, Planetarium i Park Odkrywców, dlatego też nasi uczniowie z ogromnym zaciekawieniem odkrywali kolejne tajemnice cywilizacji.

Drugim również bardzo ciekawym miejscem, które odwiedziliśmy, był Stadion Narodowy. Szczególnie chłopcy, bo to oni są niezawodnymi kibicami piłkarskimi, byli bardzo zadowoleni. Weszliśmy na płytę stadionu, obejrzeliśmy trybuny łącznie z tarasem widokowym i strefą Vip, a także zobaczyliśmy szatnie zawodników. Był także czas na kupienie pamiątek i oczywiście wspólne zdjęcia ?

Wycieczka bardzo się podobała i dostarczyła nam wszystkim wielu ciekawych emocji.

Anna Czubak