AktualnościPrzedszkole

8 listopada grupa Pszczółek obchodziła Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w ramach realizowanego projektu „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”. Głównym celem organizacji tego dnia jest zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania się oraz utrwalenie jak ważne jest komponowanie zdrowych i wartościowych posiłkówzwłaszcza śniadania, które powinno dostarczyć nam odpowiednią ilość energii do pracy, nauki i zabawy.  Na początek wysłuchaliśmy wierszyka o Amadeuszu, który grymasił podczas jedzenia oraz ustaliliśmy co kotek lubi jeść i czy jest to dobre dla jego zdrowia. Następnie każde z dzieci wybrało dla siebie ulubione produkty. Po zajęciach zaczęliśmy przygotowywać śniadanie. Na stole znalazły się zatem: pieczywo, masło, wędliny, jajka, sery, warzywa, sałatki, herbata. Było kolorowo i smacznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt..