AktualnościPrzedszkole

Dnia 17 listopada 2022, dzieci z grupy Świerszcze wybrały się do Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie, na spektakl pt. „Proszę słonia” według Ludwika Jerzego Kerna. Jest to historia chłopca, który nie umiał rosnąć i słonia, który rósł ponad miarę. Pinio, kilkuletni chłopiec jest najmniejszy w swojej klasie. To właśnie jest olbrzymim zmartwieniem jego rodziców, którzy codziennie podają mu garść witamin „na rośnięcie”. Pastylki, zamiast do buzi Pinia, wpadają w tajemnicy przed rodzicami oczywiście do trąby porcelanowego słonia Dominika. W efekcie, zamiast wielkiego syna, rodzice zostają posiadaczami wielkiego słonia, który z każdym dniem wypełnia ich dom. Ale to nie koniec, słoń dziwnym sposobem oprócz tego, że wciąż rośnie, zaczyna mówić i poruszać uszami, a w końcu chodzić. Staje się największym porcelanowym słoniem na świecie, wzbudzając tym samym powszechne zainteresowanie, i staje się łakomym kąskiem, tak dla kolekcjonerów osobliwości, jak i dla zwykłych rzezimieszków.

Zapraszamy do galerii zdjęć.