Żywa lekcja Wiedzy o społeczeństwie cz.2

Na kolejną  z cyklu “Żywych lekcji historii i wiedzy o społeczeństwie” zaprosiliśmy Pana Leszka Daniewskiego – Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lublin. To kolejna osoba zainteresowanirozbudzaniem kreatywności uczniów, wspomaganiem ich działań na rzecz szkoły i  społeczności lokalnej. Osoba, która widzi w młodych ludziach wiele potencjału, energii, pasji i wie, że warto to wykorzystać. Dzięki doświadczeniu, które Pan Przewodniczący niewątpliwie posiada, w przystępny, jasny i zrozumiały sposób przekazał uczniom klas 8 informacje na temat działania Rady Miasta Lublin, Honorowych Obywateli naszego miasta oraz miast partnerskich i zasad wzajemnej współpracy między nimi a Lublinem. To tylko nieliczna grupa tematów poruszanych podczas zajęć, bowiem na wszystkie interesujące uczniów zagadnienia po prostu nie starczyłoby czasu.

Dzięki takim lekcjom i licznym aktywnościom, w które włączają się uczniowie naszej szkoły budujemy silnych, aktywnych młodych ludzi, mających realny wpływ na rzeczywistość i zachęcamy ich do pełnienia aktywnej roli w społeczeństwie. Razem uczestniczymy w wychowywaniu odpowiedzialnych, aktywnych, zaangażowanych i uczciwych obywateli.

Panu Leszkowi Daniewskiemu w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół nr 12 raz jeszcze serdecznie dziękujemy!

Aneta Dams – opiekun SU, wicedyrektor szkoły

Prezydium Samorządu Uczniowskiego