Aktualności podstawowa

ZIELONA KRAINA

W czwartek 30 listopada 2017 r. odbyły się w naszej szkole bezpłatne warsztaty kulinarno – edukacyjne dla klas IV d i IV f. Zadaniem ich jest edukacja młodego pokolenia w zakresie zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.

Głównymi celami projektu są:

– edukacja żywieniowa i promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci i nauczycieli,

– promocja zbilansowanej diety,

– profilaktyka nadwagi i otyłości,

– kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez zabawę, m.in. zwiększenie spożycia świeżych warzyw wśród dzieci.

W czasie zajęć dzieci dowiedziały się między innymi: jak jeść zdrowo i ze smakiem, w jaki sposób przygotować pyszne koktajle, sałatki na bazie świeżych, zielonych warzyw oraz czekoladki orzechowo – daktylowe, bez dodatku cukru.

Nasi uczniowie chętnie brali udział w dyskusji na temat Piramidy Zdrowego Żywienia. Udowodnili, że temat jest im znany, ale najwięcej przyjemności mieli w czasie przygotowania i degustacji zdrowych sałatek, koktajlów owocowo – warzywnych, słodyczy i innych posiłków przygotowywanych według podanych przepisów.

Dziękuję wychowawcom klas: p. K. Teterycz – Iwanickiej i p. K. Szpytowi za pomoc w realizacji warsztatów.

Zapraszam do odwiedzenia strony: www.zielona-kraina.com oraz do obejrzenia zdjęć.

Koordynator:

Małgorzata Ostaszewicz