stronaZaproś Rodzica Na Swoją Lekcję

ANDRZEJKI W 2B

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem  szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię  dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości  i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są  tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się  czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie.  My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu  30  listopada 2021 r. odwiedziła nas mama Oli Wieczorkiewicz, Pani Paulina.
Pani Paulina przygotowała różnorodne wróżby. Opowiedziała nam krótko o  tradycji andrzejkowej. A potem mogliśmy dowiedzieć się  jaka czeka nas  przyszłość, przekłuwając czerwone serduszko poznaliśmy imię przyszłej  sympatii. Dzięki zabawie w przekłuwanie baloników dowiedzieliśmy się,  kim zostaniemy jak będziemy dorośli – okazało się, że będą wśród nas  dyrektorzy, nauczyciele, piosenkarze, aktorzy, a także piloci i  dziennikarze.
Bawiliśmy się wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną  ciekawość.
Dziękujemy bardzo pani Paulince za ogromne serce, ciekawe wróżby i  czas poświęcony nam, a rodzicom za słodki poczęstunek i umilenie tego  magicznego dnia.

Klasa II b
oraz wychowawczyni Beata Mącik