Aktualności podstawowa

Zakochaj się w teatrze – “Piękna i bestia”

18 lutego 2020 r. uczniowie dziesięciu najmłodszych klas Zespołu Szkół nr 12 mieli okazję uczestniczyć w spektaklu muzycznym dla dzieci i młodzieży przygotowanym przez Teatr Muzyczny Syrenka. Przedstawienie, którego fabuła jest oparta na pięknej francuskiej baśni Jeanne-Marie Leprince de Beaumont “Piękna i Bestia”, przeniosło widzów w świat teatru, gdzie można było przeżyć historię o miłości, odwadze, wierności i tym, w czym kryje się prawdziwa wartość człowieka. To bardzo cenne doświadczenie, gdyż udział w takich formach wychowuje dzieci przez sztukę. Poruszane tematy są ważne i przekazują istotne wartości, a także wpływają na kształtowanie postaw młodych ludzi. Dzieci w sposób naturalny uczą się odbioru treści kultury, rozwijają wyobraźnię oraz kreatywne myślenie. Są lepiej przygotowane do   krytycznej oceny rzeczywistości, a jednocześnie uczą się empatii i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Ponadto uczniowie mogli poznać zawód aktora i zobaczyć efekty jego pracy. Gorące brawa, którymi dzieci nagrodziły zespół Teatru Muzycznego Syrenka, świadczyły o tym, że spektakl bardzo się podobał.

Marzanna Lebedziuk