AktualnościPrzedszkole

Zabawy z Kubusiem Puchatkiem w grupie Słoneczka

Przedszkolaki z grupy Słoneczka wraz ze swoimi Paniami spędziły miły dzień z Kubusiem Puchatkiem. Dzieci na całym świecie kochają tę postać. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne. Puchatka nie da się po prostu nie kochać, za jego prostotę, wierność, uczciwość, a także wielkie poczucie humoru. Przygody misia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu uczą m.in. akceptacji siebie i innych. Poznając bohaterów, kochając ich za to, jakimi są i utożsamiając się z nimi, dzieci zaczynają akceptować otaczający je świat.

Dzieci z grupy „Słoneczka” z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania „Zabawa w chowanego”.   Rozwiązywały zagadki słowno – obrazkowe związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi, odtańczyły misiowy taniec, zakodowały drogę przyjaciół ze Stumilowego Lasu do Kubusia. Każde dziecko dostało również pamiątkową „odznakę Kubusia Puchatka” oraz opaskę na głowę z wizerunkiem sympatycznego Misia Kubusia Puchatka. Dzień minął nam w bardzo miłej atmosferze.

Zapraszamy do galerii.

Wychowawczynie: