konkursy SP14

„Za górami, za lasami”

Dnia 30  maja 2019r.  w świetlicy szkolnej odbył się Konkurs Krasomówczy pt. „Za górami, za lasami”. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości, jaką niesie ze sobą obcowanie z literaturą piękną, rozbudzanie zamiłowania do pięknego, sugestywnego mówienia, kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli, zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego. W konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów z klas I-III. Świetliki w sposób spontaniczny i sugestywny oraz barwną i piękną polszczyzną zaprezentowały przygotowane przez siebie baśnie. Swoje opowieści ożywiały dynamicznymi dialogami i wyrazami dźwiękonaśladowczymi. Ci, którzy odważyli się zmierzyć z trudną i niedocenianą  sztuką pięknego opowiadania przyznali, że język, którym posługujemy się także w życiu codziennym, to nieodłączna część nas. Bogaty język to bogaty człowiek. Przekazujemy siebie jako osobę innym ludziom właśnie przez język, który jest zawsze najważniejszym elementem ekspresji naszego osobistego świata.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy, aby dbałość o kulturę języka towarzyszyła Wam przez całe życie.

Koordynatorzy:

Dorota Chmielewska – Nuckowska