„Wolność kocham i rozumiem…” – Przedstawienie z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Minęły już 104 lata od kiedy Polska odzyskała swoją niepodległość. Nie znajdziemy Polaka, który nie będzie kojarzył daty 11 listopada. Każdy ją zna i z szacunkiem obchodzi ten dzień.  To właśnie wtedy tak wiele się w Polsce działo, a obecnie przeżywamy to od nowa. Marsze niepodległościowe oraz inne ważne uroczystości. Ale czy nie są one tylko na pokaz? Na pewno nie w naszej szkole.  Jak co roku mieliśmy zaszczyt oglądać przedstawienia organizowane z tej okazji przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

10 listopada, mogliśmy wszyscy razem zgromadzić się w jednej sali i uroczyście świętować.  Uczniowie klas: 6F, 7B, 7C, 8A, 8B, 8D, 8E wraz z Panem Romanem Denisiukiem przygotowali dla społeczności uczniowskiej przedstawienie w formie kolażu muzyczno – słownego przedstawiającego historię walki Polaków o niepodległość.

Konsultowaliśmy z Panią Małgorzatą Witkowską recytację utworów poetyckich. Jak zwykle piękne dekoracje przygotowała Pani Urszula Bełczącka-Nadzieja, a nad oprawą muzyczną czuwała Pani Katarzyna Wiśniewska  wraz z chórem. Przedstawienie nie mogło się również odbyć bez Pana Jacka Kasperskiego, który czuwał nad nagłośnieniem.

Zgromadzeni uczniowie, czując powagę chwili, oglądali przedstawienie z zapartym tchem.

Publiczność była urzeczona nowatorskim spojrzeniem na przeszłość historyczną. Ze wzruszeniem słuchaliśmy piosenek zespołów rockowych: Kult, Chłopcy Z Placu Broni.

Na koniec młodzi aktorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Roman Denisiuk