WIZYTA W MUZEUM BOMBEK CHOINKOWYCH

Uczniowie z klas 1b i 1d wybrali się na wspólną, całodniową wycieczkę szkolną do Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Podróż autokarem była okazją do integrowania się dzieci. Były  wspólne rozmowy, śpiewanie znanych, lubianych piosenek oraz dużo uśmiechu i dobrego humoru.

Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie muzeum. Pani przewodnik wprowadziła nas w cudowny, bajkowy świat pełen wyjątkowych i ponadczasowych bombek. Poznaliśmy historię założenia muzeum, które zajmuje się produkcją ręcznie malowanych ozdób choinkowych. Mogliśmy obserwować proces tworzenia bombek, etap srebrzenia, a następnie ozdabiania w dekoratorni. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji i skupienia oraz talentu i kreatywności, o czym przekonały się dzieci na warsztatach, podczas których samodzielnie ozdabiały swoje bombki. Ostatnim etapem były zakupy, dzieci mogły wybrać bombkę w kształcie fiata 126p, straży pożarnej lub policji, bombki – zwierzątka, serduszka, domki, mikołaje, bałwanki, makaroniki itd. Wybór był bardzo trudny!

Wizyta w muzeum bombek była niewątpliwie ciekawym doświadczeniem. Poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Dziękujemy Rodzicom za wspaniałą organizację wycieczki oraz wychowawcom świetlicy Pani Majce Donicy i Pani Adriannie Wiechnik za pomoc i wsparcie.

Wychowawcy:
Anna Lis