Wirtualne Laboratorium Empiriusz

Chcielibyśmy się pochwalić, iż nasza szkoła  dysponuje sprzętem umożliwiającym  przeprowadzanie doświadczeń w Wirtualnym  Laboratorium Chemicznym Empiriusz.

To nowoczesne rozwiązanie, które pozwala w przyjazny, bezpieczny i ekonomiczny sposób realizować podstawę programową nauczania chemii w szkole. Korzystanie z technologii VR zapewnia zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i aktywny udział uczniów w trakcie przeprowadzania doświadczeń, a także umożliwia wirtualne korzystanie ze sprzętu dostępnego jedynie w profesjonalnych laboratoriach.

Wirtualna rzeczywistość wykorzystywana w edukacji jest w pełni monitorowana przez nauczyciela. Ponadto jej wykorzystywanie może pomóc uczniom na wiele sposobów. Uczniowie uczą się najlepiej poprzez doświadczenie, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod czytania i pisania. Dzięki możliwości zobaczenia przedmiotu lekcji i wejścia z nim
w interakcję zainspirowani uczniowie z dużym entuzjazmem przystępują  do dalszego poszerzania wiedzy i aktywnie uczestniczą w lekcjach chemii.