Aktualności podstawowa

Warsztaty fizyczne w klasie III d i zajęcia warsztatowe na świetlicy

W tym tygodniu w naszej szkole odbyły się warsztaty pt: „Dlaczego widzimy? Jak dbać
o wzrok”. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z budową ludzkiego oka i sposobem powstawania obrazu w oku.  Uczniowie poznali jakie są typy soczewek oraz w jaki sposób modyfikują one bieg promieni światła. Przedstawione zostały również wady wzroku i sposoby ich korygowania. Dzieci dowiedziały się jak właściwie dobrać oświetlenie w miejscu nauki oraz poznały jak dokonać pomiaru natężenia światła za pomocą światłomierza. Przedstawione zostało widmo światła białego otrzymane za pomocą spektroskopu.W ten sposób uczestnicy warsztatów poznali że światło białe złożone jest ze wszystkich kolorów tęczy 🙂 Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach.

Marzena Sagan