Uczniowie z pasją – Kozłowski Hubert

Nazywam się Hubert Kozłowski. Jestem jednym z 22 diamentów klasy 2D. Moją wielką pasją jest astronomia. Uwielbiam zgłębiać wiedzę na temat kosmosu oraz zjawisk w nim występujących – mam wiele książek oraz czasopism oraz oglądam serial naukowy “Astronarium”. W szkole jestem członkiem koła astronomicznego – są to ciekawe zajęcia, które poszerzają moją wiedzę na temat kosmosu i umożliwiają podglądanie go przez teleskop. Najbardziej ciekawi mnie zjawisko czarnej dziury, dotąd mało poznane, chciałbym odkryć jej tajemnicę.

Interesuję się również architekturą i budownictwem. Lubię budować z klocków. Interesują mnie największe budowle świata, które chciałbym kiedyś         zobaczyć. W przyszłości zostanę architektem, chcę zaprojektować swoje miasto a następnie je wybudować.

Bardzo lubię czytać książki przygodowe, o znanych ludziach. Ciekawi mnie też świat roślin i zwierząt a w szczególności mikroorganizmy. Zbudowałem sam makietę przestrzenną Układu Słonecznego. Mam nadzieję, że zachęci ona inne dzieci do rozwijania zainteresowań astronomicznych, a może nawet stanie się pomocą naukową dla wielu uczniów.