Aktualności podstawowa

Uczniowie klas I – III poznawali lokalne tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych

Dnia 28 marca br. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 14 wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie wspólnie z wychowawcami i nauczycielami świetlicy uczestniczyli w uroczystym spotkaniu przedświątecznym całej społeczności edukacji wczesnoszkolnej. Spotkanie to zaszczycili swoją obecnością Pan Dyrektor mgr Lucjan Miciuk, Pani Wicedyrektor mgr Ewelina Zakrzewska, Pani Wicedyrektor mgr Katarzyna Mazur, Pani Wicedyrektor mgr Iwona Drobek. Gośćmi specjalnymi uroczystości byli: Pani Poseł na Sejm RP dr Gabriela Masłowska, Członkowie Zespołu Ludowego „Sławiniacy” oraz Przedstawiciele Klubu Seniora.

Celem spotkania było zapoznanie uczniów z lokalnymi tradycjami i zwyczajami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi. Podczas uroczystości uczniowie obejrzeli występ artystyczny przygotowany przez kolegów i koleżanki z klas III a, III e i III f pod kierunkiem Pani Joanny Śnieżek. Następnie mogli uzupełnić swoją wiedzę, zadając pytania Ekspertom, w roli których wystąpili „Sławiniacy”. Uroczystość zakończyła się składaniem sobie życzeń i symbolicznym dzieleniem się jajkiem. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości.

Joanna Śnieżek

Elżbieta Gralak