Aktualności podstawowakonkursy SP14

Szkolny konkurs na grę planszową promującą zdrowy styl życia

Organizator:

Zespół Szkół nr 12 w Lublinie.

Jesteś fanem gier planszowych? A może chciałbyś nim zostać….  Weź udział

w konkursie na najbardziej pomysłową, wykonaną własnoręcznie grę planszową!

Jeżeli w erze komputerów i konsoli zdarza Ci się jeszcze rzucać kostką i przesuwać pionki, albo masz pomysł na grę według własnych reguł – ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Zapoznaj się z regulaminem, stwórz grę, w której ukażesz wartość zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej lub znaczenia ciszy dla zdrowia oraz znajomości chorób cywilizacyjnych.

Cele konkursu:

– Propagowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia.

– Pogłębianie wiedzy w zakresie znaczenia zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, chorób cywilizacyjnych oraz ciszy w życiu człowieka.

– Promowanie zapomnianej nieco rozrywki, jaką są gry planszowe.

– Zaprezentowanie  talentu plastycznego dzieci oraz kształtowanie ich osobowości.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs skierowany jest do uczniów ZS nr 12 (klas I-III i klas i IV-VIII )
  2. Tematyka gry –promowanie zdrowego stylu życia ze szczególnym uwzględnieniem wartości zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, wiedzy na temat chorób cywilizacyjnych oraz znaczenia ciszy dla zdrowia. (Można wybrać jedną tematykę)
  3. Technika wykonywania prac jest dowolna, format – dowolny.
  4. Praca konkursowa powinna zawierać elementy charakterystyczne dla gry planszowej: tytuł, instrukcja gry, plansza oraz pionki do gry.
  5. Każda gra zgłoszona w konkursie musi być pracą wykonaną własnoręcznie. Dopuszczalna jest pomoc dla uczniów klas I-III.
  6. Gra planszowa może być tworzona indywidualnie lub w grupach (maksymalnie 2 osoby).Może wykonać ją również rodzeństwo z różnych klas.
  7. Ocenie podlegać będą: pomysłowość, staranność wykonania i atrakcyjność gry oraz estetyka pracy.
  8. Praca powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko ucznia, klasa,
  9. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Przewidziane są nagrody – za I, II i III miejsca oraz wyróżnienia ( w każdej kategorii).
  10. Termin składania prac konkursowych do 05 czerwca 2020r., jeśli do tego czasu nie wrócimy do szkoły podamy inny termin.
  11. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi gdy będzie już możliwe przyniesienie prac. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie: www.zs12lublin.eu .
  12. Termin wręczenia nagród zostanie podany po rozstrzygnięciu konkursu.
  13. Nadesłanie prac na konkurs jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu oraz zgodą na publikację i przetwarzanie danych osobowych ucznia na w/w potrzeby konkursu.
  14. Prace nie będą zwracane i przechodzą na własność organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo popularyzowania ich i eksponowania na wystawach
  15. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 12 w Lublinie.
  16. Informacji na temat konkursu udzielają Koordynatorzy konkursu:
  17. Małgorzata Ostaszewicz tel. 664-702-480, adres e-mail: gostaszewicz@onet.pl– kategoria klasy IV-VIII
  18. Bożena Okuszko tel. 510-151-222 , adres e-mail: bokuszko@o2.pl– kategoria klasy I-III