Konkursy G27

SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK DLA NAUCZYCIELI

Serdecznie zapraszamy wszystkich Nauczycieli do czynnego udziału w:

„SZKOLNYM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK DLA NAUCZYCIELI”

Nauczyciel to osoba, która jest dla  uczniów  przewodnikiem  po  otaczającej  rzeczywistości, mistrzem i  przyjacielem, służącym radą i pomocą. Priorytetem w jego codziennej pracy jest ukształtowanie ucznia jako przyszłego obywatela szanującego tradycję. Jednym z najpiękniejszych polskich zwyczajów jest śpiewanie kolęd i pastorałek w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Pokażmy dzieciom, że „śpiewać każdy może, nauczyciel też nie gorzej…”

Termin i miejsce eliminacji: 29 XI 2017 r. w świetlicy 62 w godz. 12.30 – 14.30.

Daty półfinału i finału będą podane na stronie szkoły.

Cele konkursu:

1. Rozbudzanie talentów wokalnych oraz zainteresowań muzycznych wśród Nauczycieli ZS NR 12.
  2. Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz kultury wspólnego muzykowania.
  3. Popularyzacja kolęd jako utworów osadzonych w tradycji.
  4. Radość z muzykowania.
  5. Integracja zespołu Nauczycieli ZS NR 12 w Lublinie.

Regulamin:

1. W konkursie biorą udział Nauczyciele ZS NR 12.
  2. Występ – uczestnicy wykonują solo lub w duecie jedną wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Wykonawcy śpiewają a cappella (bez udziału muzyki), z płytą CD lub z własnym podkładem muzycznym. Czas trwania występu – maksymalnie 3 minuty.
  3. Kolędy lub pastorałki mogą być wykonywane w różnych językach.
  4. Terminy i forma zgłoszenia – (tytuł utworu wraz z wybranym podkładem muzycznym) zostawiamy u Siostry Iwony Kwietniewskiej lub Marzanny Brzozowiec. Udział w konkursie należy zadeklarować najpóźniej do 27 listopada 2017 r.
  5. Ocena i nagrody. Jury oceniać będzie: dobór repertuaru, walory głosowe, interpretację, ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy.

Koordynatorzy:

Siostra Iwona Kwietniewska