Świetlicowe wieści

ŚWIETLICOWY OGRÓDEK KLAS III.

Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie w małych grupkach dzieci wysiewały rzeżuchę, szczypiorek, pomidory, paprykę, poziomki, mandarynki, ogórki, bazylię oraz fasolkę. W doniczkach znalazły się również cebulka dymka oraz różne kwiaty. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone na parapecie. Świetliki wzbogaciły wiedzę dotyczącą sposobów hodowania wybranych roślin, jak również zdobyły informacje na temat ich walorów estetycznych i użytkowych. Zakładanie zielonego ogródka w świetlicy to doskonały sposób na wprowadzenie dzieci w świat natury oraz kształtowanie ich postaw ekologicznych. Teraz pozostaje czekać z niecierpliwością, aż roślinki wyrosną i będą smacznym, bogatym w witaminy dodatkiem do kanapek. Będziemy informować o kolejnym etapie wzrostu roślin oraz ich pikowaniu.

Wychowawcy świetlicy nr 5,6

Kinga Baran