ŚWIECA CARITAS NA WIGILIJNYM STOLE- WSPIERAMY WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM

Szkolne Koło Caritas w Zespole Szkół nr 12 zaprasza do wsparcia akcji- Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, której patronuje  Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Możemy to uczynić, kupując świecę  Caritas  na stoisku przy wejściu do szkoły. Świece będą też dystrybuowane w szkole przez wolontariuszy Koła Caritas.

To już 28.akcja Ogólnopolskiej Caritas, bowiem od 28 lat świąteczna świeca ze znakiem Caritas tworzy klimat polskiej Wigilii. To nie tylko płomień na stole wigilijnym, ale realna pomoc potrzebującym i uwrażliwienie na problemy innych. Każda zakupiona świeca pozwala spełnić marzenia dzieci o wakacyjnym wypoczynku, ciepłym posiłku, zwiększa szanse edukacyjne, pomaga w leczeniu i rehabilitacji chorych dzieci. Dodatkowo w tym roku 10 groszy z każdej rozprowadzonej świecy trafi do potrzebujących dzieci z Ameryki Południowej. Środki zostaną przeznaczone na dożywianie, ośrodki dziecięce i młodzieżowe oraz stypendia dla małych mieszkańców Ameryki Południowej żyjących w favelach i slumsach. Chcemy także wesprzeć placówki polskich misjonarzy działających na tym kontynencie oraz projekty mające na celu przeciwdziałanie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży..

W dniach  od 1 do 17 grudnia 2021 r. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas będą pełnić dyżury  przy stoisku ze świecami , które znajdować się będzie przy wejściu głównym do budynku Szkoły. Zapraszamy do włączenia się w to piękne dzieło miłosierdzia.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Opiekunami