ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA I PODARUNKI OD SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

Adwentową tęsknotę i oczekiwanie na Narodzenie Chrystusa warto wypełnić dobrem  i przemienić w służbę potrzebującym. Tak właśnie uczynili uczniowie naszej szkoły-wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w realizację grudniowych  akcji  o charakterze dobroczynnym.

Wolontariusze  Szkolnego Koła , ubrani w czerwone  „caritasowskie” koszulki  są rozpoznawani przez mieszkańców dzielnicy i życzliwie przyjmowani przez zaprzyjaźniony sklep Stokrotka, przy ul. Tarasowej. Podczas świątecznej zbiórki żywności „TAK.POMAGAM!”, dzięki ofiarności darczyńców  zebrano 320 kg żywności. Warto dodać, że wolontariusze samodzielnie  zorganizowali  dwudniową zbiórkę   i pełnili dyżury od wczesnych godzin rannych. Zebrana żywność trafi  w postaci podarunków świątecznych  do szesnastu rodzin uczniów naszej szkoły, którzy dzięki tej realnej pomocy będą mieli radośniejsze święta.

Szkolne Koło Caritas  wsparło też  Ogólnopolskie Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Środki finansowe (1470zł.)  pozyskane ze sprzedaży świec Caritas zostały przeznaczone na wsparcie programu pomocy dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji  materialnej i losowej. Dziękujemy Wszystkim, którzy przez zakupienie wigilijnej świecy przyczynili się do  spełnienia dziecięcych marzeń o wakacyjnym wypoczynku, ciepłym posiłku czy niezbędnej rehabilitacji chorych dzieci.

Szkolne Koło Caritas składa serdeczne wyrazy wdzięczności Dyrekcji, wszystkim Darczyńcom, Nauczycielom , Rodzicom  Uczniom  za pomoc i wsparcie realizowanych przedsięwzięć.

Na zbliżający się czas celebrowania Tajemnicy  Bożego Narodzenia  składamy  serdeczne życzenia . Niech światło betlejemskiej gwiazdy  prowadzi zawsze tam gdzie Dobro i Miłość i oświeca nasze serca, by zawsze były wrażliwe i otwarte dla bliźnich. A wtedy Chrystus  Narodzi  się w każdym z nas…

Opiekunowie Koła Caritas

Joanna Kowalczyk i Jacek Ogorzałek