Spotkanie 2d z Młodzieżową Akademią Filmową

Uczniowie klasy 2d właśnie rozpoczęli przygodę filmową w kinie Bajka. Podczas pierwszego spotkania organizatorzy  dokonali uroczystego pasowania dzieci na studentów MAF, a także przedstawili kontrakt uczestnika i organizatora zaakceptowanego i podpisanego przez uczniów. MAF jest programem edukacyjnym, który realizując podstawę programową proponuje podróż do świata filmu animowanego oraz fabularnego, filmowe  prelekcje na temat wiedzy o filmie, muzykę filmową oraz prezentacje multimedialne. Ponadto ciekawe spotkania i wydarzenia specjalne między innymi interaktywną imprezę mikołajkową, konkurs plastyczny i literacki „Portret ulubionej postaci filmowej”. Projekcja pierwszego obejrzanego przez nas  filmu pt. „Mru i Ja. Wielka przygoda na cztery łapy” porusza ważne zagadnienia dotyczące wyjątkowej przyjaźni. Pełna przygód i dobrego humoru opowieść rozbawiła nas, ale też mocno wzruszyła. Była to wspaniała, mrucząca przygoda!

Wych. Anna Lis