Aktualności podstawowa

SPEEDWAY W ZS 12

Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Uczniowie !!!

Z ogromną przyjemnością mam zaszczyt zaprosić Was
na wyjątkowe spotkanie.

W najbliższy czwartek 04.10.2018 r. o godz. 11:00 na sali gimnastycznej dojdzie do niecodziennego wydarzenia. Pierwszy raz w historii szkoły (myślę, że nie tylko naszej) do budynku oświatowego wjedzie motocyklem żużlowym jeden z czołowych zawodników Speed Car Motor Lublin. Oskar Bober, bo o nim mowa, zawita do nas z utytułowaną gwiazdą lubelskiego speedway`a, Markiem Kępą, który jeździł w barwach lubelskiego klubu razem z samym Hansem Nielsenem. To właśnie Panowie Hans i Marek poprowadzili naszą drużynę na szczyt w 1991 roku, zdobywając srebrny medal drużynowych mistrzostw Polski na żużlu.
Oskar Bober podzieli się z nami wrażeniami z ostatnich dwóch lat, podczas których z lubelską drużyną przebyli drogę: z drugiej, przez Nice pierwszą, aż po PGE Ekstraklasę- najlepszą żużlową ligę świata i sprawili, że znowu można śmiało stwierdzić: „Lublin To Żużel”!!!
Podsumowaniem naszego spotkania będzie wspólne uruchomienie motocykla żużlowego, na którym osiągane  były wymienione wyżej sukcesy.

SERDECZNIE ZAPRASZAM !!!

nauczyciel wych. fiz.  Konrad Figiel