ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

26 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców oraz wychowawców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: p. Jadwiga Mach – przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania, Radna Rady Miasta Lublin, ks. prał. Eugeniusz Zarębiński – proboszcz parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, p. Kamil Szwajgier – przewodniczący Rady Rodziców, p. Jolanta Jarząbek – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, p. Lucjan Miciuk – dyrektor ZS nr 12, p. Aneta Dams – wicedyrektor klas I – III, p. Sylwia Anulewicz – wicedyrektor klas IV – VI, p. Katarzyna Mazur – Saczuk – wicedyrektor klas VII – VIII, p. Beata Owczarek – wicedyrektor przedszkola, p. Majka Donica – kierownik świetlicy.

Pierwszoklasiści ubrani w kolorowe birety wspaniale zaprezentowali się podczas swojego pierwszego w szkole występu artystycznego. Pięknie przedstawili się recytując wierszyki i śpiewając piosenki. Występ pierwszoklasistów został nagrodzony gromkimi brawami i słowami uznania.

Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, szanować nauczycieli i innych pracowników szkoły, być przyjacielem przyrody, kochać Ojczyznę i dbać o dobre imię szkoły.

Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Lucjan Miciuk dokonał pasowania każdego ucznia, a zaproszeni goście wręczyli akty pasowania oraz legitymacje.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Koordynatorem tej jakże pięknej uroczystości była pani Agnieszka Tokarska współpracująca z panią wicedyrektor Anetą Dams oraz wychowawcami klas pierwszych – pełniącą obowiązki wychowawczyni p. Majką Donicą, p. Beatą Mącik, p. Krystyną Szerzeniewską, p. Pauliną Wójcik i p. Anetą Harasim. Uroczystość prowadzili pani Agnieszka Rzedzicka oraz pan Dominik Ocias, nad występem chóru  i oprawą muzyczną czuwała p. Jagoda Zielonka  zaś fotorelację z tego ważnego dla uczniów dnia zawdzięczamy pani Beacie Grzegorczyk.