#sadziMY Z KLASĄ 3F

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.

Korzystając z pięknej jesiennej pogody, uczniowie klasy 3f razem ze swoją wychowawczynią p. Anetą Łukasiewicz, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji

#sadziMY z udziałem Pary Prezydenckiej.

We wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce każdy chętny mógł otrzymać sadzonkę. Do rozdania było ich aż milion. Klasę zaopatrzył w młode drzewka p. Kamil Szwajgier – przedstawiciel Trójki Klasowej. Przy wsparciu p. Ireneusza Miącza, pracownika ZS nr 12 w Lublinie, posadziliśmy drzewka na terenie naszej szkoły. Dzieci  z wielkim zapałem zabrały się do pracy. Kopanie dołków w trawie nie było wcale takie proste. Nawet dziewczynki nie dawały za wygraną i dorównywały sile chłopców.

Uczniowie po zakończonej akcji zrozumieli, że będziemy w stanie zachować środowisko naturalne dla przyszłych pokoleń. Przyniesione przez p. Kamila sadzonki sosny, topoli i klonów będziemy przez długi czas pielęgnować i bacznie obserwować ich rozwój.

Jesteśmy wdzięczni za przekazane szkole drzewka i dziękujemy za pomoc przy ich wysadzaniu.

Wych. Aneta Łukasiewicz