AktualnościPrzedszkole

Przedszkolaki ładnie się uśmiechają i o zęby swoje dbają

8 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy Panią stomatolog Dianę Dudę z PROFI-DENTAL Akademii Stomatologicznej w Opolu Lubelskim.

Pani Diana poprowadziła dla nas warsztaty stomatologiczne, których celem było oswoić dzieci z gabinetem stomatologicznym oraz zapoznać zwłaściwymi zasadami higieny jamy ustnej.

Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się jakie produkty należy spożywać, a jakich unikać, aby nasze zęby były zdrowe oraz jak prawidłowo szczotkować zęby.

Poznaliśmy również pracę stomatologa i samodzielnie przeprowadziliśmy badanie stomatologiczne. Na koniec warsztatów, każdy przedszkolak dostał dyplom oraz zestaw małego stomatologa, a nasze przedszkole uzyskało certyfikat za chęć szerzenia profilaktyki stomatologicznej wśród dzieci.

Bardzo dziękujemy Pani Dianie za niezwykle ciekawe warsztaty i świetną zabawę oraz zapraszamy ponownie.

Organizator warsztatów

Amanda Jóźwik