Świetlicowe wieści

Przedświąteczny, magiczny czas w świetlicy 58

Grudzień to miesiąc pełen niespodzianek i wydarzeń, które mają wyjątkowy czar i magiczną moc. Nie tak dawno wszystkie dzieci oczekiwały na  wizytę Świętego Mikołaja, a wkrótce będą Święta Bożego Narodzenia,  najbardziej ciepły i rodzinny czas.

Własnoręcznie wykonany kalendarz adwentowy z zadaniami stanowił inspirację dla twórczości wychowanków naszej świetlicy. W tym przedświątecznym okresie uczniowie uczestniczyli bowiem w różnorodnych zajęciach tematycznie związanych ze świętami. Najwięcej radości sprawiły uczniom zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których wykonywali świąteczne ozdoby, kartki bożonarodzeniowe oraz skromne upominki dla najbliższych. Wszystkie dzieci z radością powitały w świetlicy zielonego gościa – choinkę, którą przystroiły własnoręcznie wykonanymi ozdobami: kolorowymi łańcuchami z papierowych paseczków, aniołkami, gwiazdkami  i bombkami.

Każde z tych zajęć oraz świąteczne dekoracje, które stanowiły bogactwo twórczych pomysłów dzieci wprowadziły wychowanków świetlicy w świąteczny nastrój i przypomniały o tym, że długo wyczekiwane Święta Bożego Narodzenia już wkrótce nadejdą i  sprawią nam wiele radości, a także  dostarczą  niezapomnianych chwil.

Wychowawcy świetlicy:

Katarzyna Tuszyńska