Aktualności podstawowa

PROJEKT “HAŁAS I JEGO SKUTKI”

W dniu 16 marca 2018 roku po raz drugi w świetlicy szkolnej gościliśmy studentów z Pracowni Audiologicznej Zakładu Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego (Studenckie Koło Naukowe) UMCS. Studenci w składzie: p. Natalia Kryszak, p. Daria Pełch i p. Kamila Romanek przeprowadzili zajęcia dotyczące przyczyn hałasu oraz tego, jakie skutki ze sobą niesie. Zagadnienia, które zostały poruszone to: “jak można unikać hałasu” i “jak wprowadzać się w stan relaksu i odpoczynku”. Dzieci podczas zajęć poznały budowę ucha, uczestniczyły w zabawach i zagadkach słuchowych oraz poznały, jaką drogę pokonuje fala, aby stała się dźwiękiem.

Bardzo dziękuję pracownikom świetlicy: p. Agnieszce Rzedzickiej, p. Jackowi Ogorzałkowi, p. Agacie Dąbczak – Pasternak, p. Monice Sarzyńskiej i p. Emilii Bartnik za pomoc w realizacji zajęć i opiece nad dziećmi.

Szczególnie dziękuję Pani Kindze Baran za pomoc w  organizacji przedsięwzięcia,  wykonanie zdjęć oraz za opiekę nad dziećmi.

Koordynator projektu:

Małgorzata Ostaszewicz