konkursy SP14

W dniu 16 maja w Szkole Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie odbył się I Wojewódzki i VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poznajmy twórczość Marii Konopnickiej oraz lirykę opartą na motywach patriotycznych w okresie międzywojennym” pod Honorowym Patronatem Pani Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich.

Miło mi poinformować, że w tym właśnie konkursie Michał Knopik, uczeń klasy I c zajął zaszczytne pierwsze miejsce. Jury konkursu zachwyciła nietuzinkowa interpretacja wiersza Józefa Czechowicza „Daleko…” oraz Marii Konopnickiej „Zamiary Stasia”.

Serdecznie dziękuję Michałowi i Jego Rodzicom za pracę włożoną w przygotowanie do konkursu. Życzę dalszych sukcesów młodemu artyście.

Krystyna Szerzeniewska