Aktualności podstawowa

Półkolonie zimowe 2020

Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji Szkoły, środkom finansowym z Urzędu Miasta Lublin oraz inicjatywie grupy nauczycieli w Zespole Szkół nr 12 odbyły się zajęcia w ramach Półkolonii Zimowych 2020. Wzięło w nich udział 45 dzieci. Czas wolny od zajęć dydaktycznych był dla uczniów okresem wspaniałej przygody, zabawy, okazją do nawiązywania przyjaźni oraz nabywania nowych umiejętności pod czujnym okiem doświadczonych wychowawców. Zajęcia były w przede wszystkim zaplanowane tak, aby odzwierciedlały oczekiwania dzieci. Stąd też przeważały aktywności, w których było dużo muzyki, zajęć sportowo-rekreacyjnych, a także elementy “zumby” w postaci prostych układów tanecznych. Uczestnicy mogli wygodnym autokarem udać się także na kilka wycieczek poza obiekt szkoły. Przeżywali emocjonujące przygody bohaterów animacji pt.”Jumanji: Następny poziom“. Doznawali wielu wzruszeń, uczestnicząc w życiu “Śnieżki i fantastycznej siódemki”. Wykonywali imponujące akrobacje w “Strefie Wysokich Lotów” czy też mogli poczuć się jak prawdziwi studenci i zaprojektować własne roboty na zajęciach z programowania na Politechnice Lubelskiej. Półkolonie były też okazją do uczestnictwa w programie profilaktycznym”Spójrz inaczej”. W ostatnim dniu zajęć dzieci dostały dyplomy uczestnictwa, personalizowane kubeczki ze zdjęciem oraz wykonały autoportrety. Nad całością działań czuwał niezrównany niczym D’Artagnan kierownik półkolonii pan Roman Denisiuk oraz trzech muszkieterów, czyli wychowawcy: grupa pierwsza – pani Paulina Kopcińska – Wójcik, grupa druga – pani Marzanna Lebedziuk i grupa trzecia – pani Wioleta Kowaczuk. Zajęcia prowadziła także pani Sylwia Kuźma- Langford.

Koordynatorzy:

Kierownik:  Roman Denisiuk