AktualnościPrzedszkole

PODSUMOWANIE INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ “TAŃCE LUDOWE W PRZEDSZKOLU”

Od października do maja, w grupie “Gwiazdeczki” realizowana była Innowacja Pedagogiczna “Tańce ludowe w przedszkolu”, której autorem jest Pani Sylwia Smyk – wychowawca Gwiazdeczek i nauczyciel Rytmiki w Przedszkolu nr 86.

W ciągu tego okresu dzieci nauczyły się bardzo dużo piosenek ludowych, tańców, przyśpiewek. Zapoznawane były również z regionalnymi strojami czy gwarą. Innowacja miała również na celu kultywowanie zwyczajów, tradycji i obrzędów ludowych.
Gwiazdeczki miały kilka okazji do zaprezentowania zdobytych umiejętności, m.in. w trakcie XVI Festynu Rodzinnego organizowanego przez Zespół Szkół nr 12 w Lublinie. Natomiast podsumowanie całego przedsięwzięcia nastąpiło podczas uroczystego Zakończenia Przedszkola przez Gwiazdeczki w dniu 22 czerwca 2022. Przedszkolaki zaprezentowały swój program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły m.in. Poleczkę, Krakowiaka, Kozirajkę, Szota. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni rodzice docenili ich występ gromkimi brawami.
Dzieciom kończących przedszkole życzymy samych sukcesów w szkole, a wcześniej wspaniałych i udanych WAKACJI!!!

Pani Sylwia
Pani Beata