Październikowe warsztaty w 3e

W ramach innowacji pedagogicznej – Spotkanie z kulturą i sztuką – moją mała Ojczyzna –  Lublin dzieci z klasy 3e rozpoczęły serię warsztatów malarskich dzięki zaproszonej artystce malarce Pani Hannie, zrzeszonej w Związku Polskich Artystów Plastyków, która prezentowała swoje prace na wystawach zbiorowych w TPSP w Lublinie, oraz w innych galeriach w województwie lubelskim. Podczas pierwszych warsztatów dzieci zwiedzając Wirtualną Galerię Krańcowa poznały twórczość Pani Hanny. Malarka  Pani Hanna zapoznała dzieci z teorią barw, podział na barwy podstawowe i pochodne oraz namalowały motyla używając tylko farby czerwonej i granatowej bez użycia wody. Na kolejnych warsztatach dzieci poznały jak mieszać barwy, aby powstały kolory pochodne, i tak nasi mali artyści namalowałi piękne barwne tęcze. Następnym dziełem naszych uczniów był Herb Lublina.
Czekamy na koleje warsztaty.

D. Gralak
Wychowawca klasy