konkursy SP14

„ORTOGRAFIA BEZ TAJEMNIC”

Miło nam poinformować, że 3 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Ortografia bez tajemnic” dla uczniów klas III. Celem konkursu było doskonalenie znajomości stosowania zasad ortograficznych, wyrabianie czujności ortograficznej oraz i estetyki pisma. W ortograficznych potyczkach wzięło udział 69 uczniów klas trzecich z lubelskich szkół podstawowych z rejonu doradców metodycznych Pani Elżbiety Szymuli i Pana Janusza Wożniaka.

Konkurs rozpoczął się w powitaniem uczestników konkursu oraz zebranych Rodziców, Nauczycieli i Opiekunów przez Panią Dyrektor Ewelinę Zakrzewską. Następnie przewodniczący Komisji Konkursowej zaprowadzili uczestników do przydzielonych sal. Zmagania ortograficzne trwały godzinę. Po zakończonym konkursie Komisja Konkursowa sprawdziła prace konkursowe oraz wyłoniła laureatów.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szkolny koordynator konkursu:

Krystyna Szerzeniewska