ORGANIZACJA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 25-27 maja 2021 r.

• 25 maja br. (wtorek), godz. 9:00 – język polski,

czas pracy z arkuszem dla uczniów bez dostosowań: 120 minut,

maksymalna ilość punktów do zdobycia 45.

• 26 maja (środa), godz. 9:00 – matematyka,

czas pracy z arkuszem dla uczniów bez dostosowań : 100 minut,

maksymalna ilość punktów do zdobycia 25

• 27 maja br. (czwartek), godz. 9:00 – język angielski,

czas pracy z arkuszem dla uczniów bez dostosowań: 90 minut,

maksymalna ilość punktów do zdobycia 55.

Uczniowie klasy 8a, 8b i 8c w tych dniach przychodzą do szkoły w następujących godzinach:

Klasa 8a – godz. 8.10 (wejście od sali gimnastycznej- Wejście C)

Po zmianie wierzchniego ubrania uczniowie kierują się bezpośrednio do Sali 125 i postępują zgodnie z poleceniami nauczyciela wychowawcy klasy 8A, który kieruje ich do poszczególnych sal egzaminacyjnych.

Klasa 8b – godz. 8.15 (wejście od sali gimnastycznej- Wejście C)

Po zmianie wierzchniego ubrania uczniowie kierują się bezpośrednio do Sali 119 i postępują zgodnie z poleceniami nauczyciela wychowawcy klasy 8B, który kieruje ich do poszczególnych sal egzaminacyjnych

Klasa 8c – godz. 8.20 (wejście główne do szkoły- Wejście A)

Po zmianie wierzchniego ubrania uczniowie kierują się bezpośrednio do Sali 117 i postępują zgodnie z poleceniami nauczyciela wychowawcy klasy 8C, który kieruje ich do poszczególnych sal egzaminacyjnych.

Wychowawcy sprawują opiekę nad uczniami swojej klasy do momentu zakończenia egzaminu przez wszystkich uczniów z danej klasy.

Egzaminy ósmoklasisty zostaną zorganizowane przy zachowaniu zasad, dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego, zawartych w Wytycznych dotyczących organizowania i przeprowadzania egzaminów w 2021 r. . Zgodnie z nimi na egzamin może przyjść jedynie osoba zdrowa (uczeń, pracownik szkoły), bez objawów chorobowych kompatybilnych
z objawami COVID-19, osoba, która nie jest objęta izolacją i kwarantannną domową i nie przebywa w domu z osobą poddaną izolacji. Na teren szkoły mogą wejść osoby z zakrytymi ustami i nosem z zachowaniem dystansu min. 1,5 metra. Uczniowie i pracownicy są zobowiązani również zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca przez uczniów na sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca uczeń ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy: wychodzi do toalety, kończy pracę z arkuszem i wychodzi z sali egzaminacyjnej lub gdy podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez ucznia pytanie. Uwaga: Członkowie komisji muszą mieć w trakcie egzaminu rękawiczki.

Uczniowie, we wszystkich salach rozpoczynają pracę z arkuszem punktualnie
o godz.9.00.Uczeń na egzamin ósmoklasisty przynosi własne przybory do pisania (na język polski i język angielski – długopis lub pióro z czarnym wkładem, na matematykę dodatkowo linijkę). Niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych/ścieralnych. Ponadto uczeń może zabrać ze sobą małą butelkę wody, która w trakcie egzaminu może stać wyłącznie na podłodze obok stolika. Podczas egzaminu próbnego uczniowie mają zakaz pożyczania sobie przyborów do pisania oraz wnoszenia do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych i korzystania z takich urządzeń w Sali. Zdający powinni mieś przy sobie dokument stwierdzający tożsamość, np. legitymację szkolną i okazać go w razie potrzeby. W przypadku braku odpowiedniego dokumentu tożsamość ucznia może być potwierdzona przez nauczyciela wychowawcę lub innego nauczyciela szkoły.
Po zakończonym egzaminie uczniowie opuszczają teren szkoły, pamiętając o zasadach zachowania dystansu od innych (min.1,5 metra).

Katarzyna Mazur-Saczuk

wicedyrektor