NOCOWANIE

Czy to możliwe, żeby w piątkowe popołudnie uczniowie nie mogli doczekać się pójścia do szkoły? Czy w sali szkolnej może być wygodnie bez ławek? Czy po 22 nikt nie biega po szkolnych korytarzach? Kogo można spotkać w szatni  późnym wieczorem? O której zaczyna się dzień w szkole?

Noc z 18 na 19 marca była zupełnie wyjątkowa dla klasy 3 e. Właśnie tej nocy zrealizowaliśmy nagrodę zdobytą w konkursie Rady Rodziców na najwyższe wpłaty. Spakowaliśmy śpiwory, karimaty, ulubione poduszki, gry planszowe, latarki, krótkofalówki- słowem wszystko, co niezbędne, żeby przeżyć niezapomnianą przygodę i z przyjemnością weszliśmy tego dnia ponownie do szkoły. Tego wieczoru mury szkolne wyglądały zupełnie inaczej: Najpierw zmieniliśmy salę 132 w 5 gwiazdkowy hotel sypialniany z dodatkową funkcją dla VIP- kino najwyższej generacji. Tej nocy ławki i książki nie były nam potrzebne. Sprawdziliśmy sprzęt sportowy na sali gimnastycznej, żeby nasi koledzy bez obaw mogli korzystać z niego w poniedziałek. Dzięki zabawie w chowanego zadbaliśmy o to, aby każdy kąt w szkole czuł się tego wieczoru potrzebny i zaopiekowany. Odkryliśmy nowe możliwości zabawy w murarza-puste hole są naprawdę duuuuże ? Zajrzeliśmy jeszcze tu i ówdzie, żeby spokojnie podejrzeć to, co za dnia nauki skrywało przed nami tajemnice. Było kino, zagadki escape room, popcorn,pizza, rozmowy do późna i śmiechy do rana. To  była naprawdę pełna wrażeń noc i wspaniała okazja do klasowej integracji. A rano? Cóż rano też szkoda czasu na spanie- przecież o 5.30 te same korytarze znowu wyglądają inaczej… ?

Dziękujemy baaardzo: Naszym kochanym Rodzicom-za to, że dzięki Wam przeżywamy niezapomniane przygody i gromadzimy cudowne wspomnienia ze szkolnych lat. Radzie Rodziców- za extra konkurs – trafiony pomysł z nagrodami i przepyszną  pizzę. Dyrekcji Szkoły oraz Naszej Kochanej Wychowawczyni  Pani Agnieszce Tokarskiej- bez Pani chęci, otwartości  i zaangażowania nie mielibyśmy szans na realizację tego pomysłu. Pięknie dziękujemy również  Paniom i Panom z obsługi technicznej szkoły za pomoc w dostosowaniu sali.

W imieniu Rodziców i Dzieci z klasy 3e

Agnieszka Kostka