Aktualności podstawowa

Mini MasterChef wyłoniony!!!!

Za nami kolejny dzień zmagań konkursowych w ramach projektu edukacyjnego „Sławinkowska Wiosna”. W czwartek, 12 kwietnia odbył się konkurs kulinarny Mini MasterChef.

W rywalizacji wzięli udział najlepsi z najlepszych, czyli sześć trzyosobowych drużyn z kulinarnym zacięciem wyłonionych spośród społeczności uczniowskiej. Tematem przewodnim konkursu była „zdrowa przekąska”. Poziom umiejętności i ogrom pomysłów zaskoczył nawet gości specjalnych, którzy pełnili funkcje jurorów, tj. Pana Kamila Szerzeniewskiego, menagera restauracji Bombardino oraz Pana Karola Milanowskiego, zastępcę szefa kuchni Hotelu Wieniawski. Oczywiście nie mogło zabraknąć reprezentanta grona rodzicielskiego. Pani Magdalena Nowak-Kowalczyk, jako członek jury, sprawdzała smaki naszych uczestników. Dodatkowo w rolę surowych sędziów wcielili się: Dyrektor ZS nr 12 – Pan Lucjan Miciuk oraz Pani Wicedyrektor Iwona Drobek. Jury oceniało potrawy pod kątem smaku, oryginalności pomysłu, estetyki podania, a także wartości odżywczych. Dodatkowe punkty otrzymały drużyny, które przygotowały plakat promujący zdrowe odżywanie.

O zabezpieczenie konkursu pod kątem medycznym zadbała szkolna pielęgniarka  – Pani Teresa. Koledzy i koleżanki dzielnie kibicowali drużynom, trzymając bardzo mocno kciuki!

Jury nie miało łatwego zadania. Umiejętności kulinarne uczniów były na  wyrównanym poziomie. O zwycięstwie decydowały detale, więc atmosfera była tym bardziej gorąca. Po burzliwych obradach tytuł Mini MasterChefa otrzymała drużyna z numerem 1 (klasa 2 a, ZS nr 12) w składzie: Klara Dyczewska, Zuzanna Kozak, Ewelina Zbęk. Radość była ogromna! Dziewczynki zapracowały na swój sukces i udowodniły, że talent kulinarny jest niezależny od wieku.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom oraz pozostałym uczestnikom, którzy dzielnie walczyli o tytuł.

Dziękujemy Rodzicom za wsparcie konkursu Mini MasterChef oraz Jurorom za rzetelną i obiektywną ocenę zdrowych przekąsek.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Właścicieli restauracji Bombardino, którzy ufundowali dla zwycięskiej drużyny nagrody niespodzianki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii i ostrzegamy – obok tych zdjęć nie można przejść obojętnie – apetyt rośnie!!!!

Koordynatorzy:

Patrycja Stefaniak