AktualnościPrzedszkole

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w grupie Świerszcze

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, przedszkolaki z grupy Świerszcze wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Później były zabawy wymagające wykazaniem się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

W tym dniu przypominany bajki, które są elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Między narodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych u dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Agnieszka Sadowska-Pytka