Świetlicowe wieści

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w świetlicy.

13 stycznia obchodziliśmy w świetlicy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Z radością świętowała urodziny tego przyjaznego misia. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w różnych Kubusiowych zabawach. Chętnie słuchały opowiadań, których głównymi bohaterami byli Puchatek i jego przyjaciele. Rozwiązywały także zagadki o mieszkańcach Stumilowego Lasu i śmiało dzieliły się wiedzą na ich temat. Dzieci degustowały ze smakiem ulubiony przysmak Kubusia, czyli słodki miodek.
Książki opowiadające o przygodach Kubusia Puchatka to wartościowe publikacje, które w humorystyczny sposób podejmują tematy związane z ważnymi zagadnieniami. Miś o bardzo małym rozumku jest skarbnicą złotych myśli, które warto w tym dniu przypomnieć:
„(…) – Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje”

Wychowawcy świetlicy.