AktualnościPrzedszkole

„Mały miś w świecie wielkiej literatury”

Z przyjemnością informujemy, że grupa Stokrotki zrealizowała kolejny moduł projektu edukacyjnego „Mały miś w świecie wielkiej literatury” pt.„ Moja ulubiona książka z dzieciństwa”.

Dzieci w małych odstępach czasowych dostawały do wypełnienia szablon, na którym własnoręcznie lub z niewielką pomocą rodzica wpisywały tytuł, autora oraz kilka zdań na temat swojej ulubionej książki. Na koniec wykonywały rysunek ilustrujący najciekawszy moment z lektury. Najbardziej ekscytującym momentem była prezentacja swoich dzieł przed rówieśnikami. Dzieci wcielając się w rolę ekspertów, podejmowały próby samodzielnego czytania, rozwijając przy tym umiejętność autoprezentacji oraz wypowiadania się na dany temat.

Bardzo dziękuję Stokrotkowym Rodzicom za aktywne włączenie się w realizację modułu i powspominanie swoich ulubionych książek z dzieciństwa tj.:”Akademia Pana Kleksa, „Dzieci z Bullerbyn”, „Kubuś Puchatek”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Kajtkowe przygody”, „Pippi Pończoszanka”, „Złoty arbuz” czy wiele wierszy dla dzieci.

Koordynator: Jolanta Iwaniuk- Głuszczyńska