AktualnościPrzedszkole

Mali twórcy rękodzieła artystycznego w Świerszczach

Dzieci z grupy ,, Świerszcze” – w ramach realizacji projektu ,, Choć przedszkolak jeszcze mały, zawód znajdzie doskonały” – w miesiącu grudniu poznawały zawód twórcy rękodzieła artystycznego. Pani Beata podzieliła się z dziećmi swoimi szydełkowymi wytworami. Dzieci oglądały szydełkowe serwetki i ozdoby choinkowe. Poznały również materiały, dzięki którym powstają ,, nitkowe cudeńka” – czyli szydełka, kordonki i włóczki.

Dla Świerszczy był to też pracowity miesiąc. Jako mali twórcy rękodzieła wykonali adwentowe lampiony techniką decoupage. Na choinkę powstały ozdoby z masy solnej, a na koniec w ramach warsztatów bożonarodzeniowych, niestety bez udziału rodziców, wykonały świąteczne wieńce. W tym roku na święta dzieci postarały się o piękny wystrój swoich domów

Nauczyciele Grupy Świerszcze

Beata Kołodziejczyk