Kolorowa chemia

15.11.2019 Akademia Młodego Naukowca Uniwersytet Dziecięcy UMCS. Kolorowa chemia. Warsztaty miały na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami chemicznymi i fizycznymi. Zachęcały do poznawania otaczającego nas świata, rozwijania analitycznego myślenia i dedukcji, wyrabiania sprawności manualnej, niezbędnej w nauce pisania i dalszej edukacji. Ponadto, wyrabianie nawyków poprawnego i bezpiecznego zachowania w laboratorium. Zadaniem dzieci z grupy „Żuczki” było nalanie porcji różnokolorowych substancji do probówek: sok z kapusty, ocet, woda i soda. Obserwowały, jak zmieniał się kolor cieczy w probówce po dodaniu składnika chemicznego. Pani prowadząca pokazała dzieciom symbole graficzne, ostrzegające przed gorącą, żrącą lub zapalną substancją, używaną w laboratorium chemicznym. Dzieci uczestniczyły w zajęciach w białych fartuchach ochronnych.